Prowansja będąc regionem wiejskim i rolniczym, charakteryzuje się walorami krajobrazowymi i wyjątkową subtelnością. Lawendowe pola, różowe wino, oryginalna kuchnia, piękny krajobraz i łagodny klimat są wyznacznikami romantyzmu. Dom w stylu prowansalskim w kolorach bieli, pasteli, z dodatkiem różu, błękitu i zieleni, sprawia wrażenie jakby był tworzony przez wiele lat.
Kuchnia jest pomieszczeniem funkcjonalnym i przestronnym, z dużą ilością dodatków i dekoracji. Aczkolwiek wszystko jest zachowane umiarkowanie, co wpływa na ogólnie spójny i harmonijny wygląd. Meble w kolorze białym, przez co można łatwiej skomponować ładny wizerunek kuchni, dodając elementy dekoracyjne, takie jak wiklinowe koszyki, ozdobne doniczki, porcelana czy ręcznie zdobione wazony. Kwiaty są bardzo ważnym motywem w wiejskim klimacie, występują jako świeża dekoracja domu, a także jako motyw ozdobny na akcesoriach. Obowiązkowo powinna znaleźć się lawenda i aromatyczne zioła w skrzyneczkach, dzięki którym wyjątkowy aromat będzie unosił się w powietrzu. Charakteru nadają również pomieszczeniu tkaniny, zasłonki i obicia krzeseł w tym samym wzorze.
Salon nawiązuje do prostoty, urządzony w jasnych kolorach. Ściany o nierównej powierzchni, sprawiające wrażenie pomalowanych nieprofesjonalnie. Na podłodze najczęściej układa się drewno lub kamień, z zaznaczonymi strefami wnętrza, np. wokół stołu. Meble stylizowane na podniszczone, z materiałami obiciowymi tylko naturalnymi, w pastelowych barwach. Do takiego wnętrza wykorzystuje się dodatki w bardziej wyrazistych kolorach, takich jak fiolet, błękit czy żółć. Uzupełnieniem pomieszczenia są wszelkiego rodzaju potężna świeczniki, stare, wiszące zegary, unikatowa ceramika oraz rośliny i kwiaty.

www.skandynawskieinspiracje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here