Zrób to sam.

Wiele osób podczas remontowania mieszkania staje przed dylematem, czy wyrzucić stare meble i kupić nowe. Wiadomo, że remont sam w sobie wiąże się z dużymi kosztami, także zazwyczaj pozostajemy ze starymi meblami. Jednakże w tej kwestii można iść na kompromis. Można mieć całkiem nowe meble i to dosyć tanim kosztem. Wystarczy, że swoje stare meble odmalujesz. Zyskają dzięki temu nowego wyrazu. Zanim zdecydujesz się na to, warto zapoznać się z tym, jak pomalować meble. Potrzebne na początku jest dobre przygotowanie zarówno mebli oraz pomieszczenia, w którym będziesz poddawał je temu. Miejsce, w którym będziesz odnawiał meble powinno być dosyć przewiewne, obszerne, abyś swobodnie mógł pracować. Warto zabezpieczyć podłogę i ewentualnie ściany przed niechcianymi zabrudzeniami. Po przygotowaniu miejsca pracy, musisz ocenić stan mebla, który chcesz pomalować. Zwróć uwagę, czy wymaga on tylko delikatnego odświeżenia oraz z jakiego materiału jest wykonany. Pomyśl także, jaki chcesz uzyskać efekt. Wszystko to pozwoli na dobór odpowiednich narzędzi oraz farb.
Zanim nałożysz farbę właściwą, musisz oczyścić mebel, z którego uprzednio odkręciłeś takie elementy, jak gałki. Trzeba go zmatowić i oczyścić papierem ściernym lub specjalnymi środkami, przeznaczonymi do tego. Na koniec można użyć masy szpachlowej, by pozbyć się większych wgłębień np. po insektach. Po dokonaniu tych czynności można przejść do nakładania farby, najpierw podkładowej (która uchroni powierzchnie przed ścieralnością), a następnie właściwej. Na rynku mamy duży wybór farb do malowania mebli, mogą one się różnić przeznaczeniem w zależności od rodzaju powierzchni. Decyzję o wyborze farby należy poprzedzić dobrym wywiadem np. z osobą, pracującą w markecie budowlanym. Pomalowany mebel można dodatkowo utrwalić warstwą lakieru.
Nie musisz wydawać majątku na nowe meble. Wystarczy odrobina czasu i chęci, a możesz zmienić spektakularnie swoje stare meble. Dzięki samodzielnemu pomalowaniu mebli, zyskasz oryginalne i efektowne wnętrze.

prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here