Walczymy z depresję.

Depresja może dotknąć każdego z nas nawet wtedy, kiedy zaczyna pojawiać się w naszym ciele i umyśle, a my nie mamy jeszcze o tym pojęcia. Co zrobić, kiedy nie mamy ochoty wyjść z łóżka, jeść i spotykać się z rodziną i przyjaciółmi? Kiedy wszystkie kolory na zewnątrz są ciemne, a my jesteśmy do niczego? Jak radzić sobie z depresją?

Od czego zacząć, co zrobić, żeby podjąć walkę z depresją? Próbować samemu, czy dać sobie pomóc? Sami w którymś etapie życia na pewno będziemy potrzebować kogoś, kto nas wesprze, powie, że wszystko będzie dobrze i że na pewno będzie lepiej mimo, iż w to nie wierzymy i cały czas widzimy tą ciemną stronę, przez którą nie możemy się w żaden sposób wydostać. Tak naprawdę często jest tak, że jest nam po prostu wygodnie – wszyscy się nad nami użalają, chcą z nami rozmawiać, zadowolić, robią dla nas wiele rzeczy, są mili – niejako nam się to podoba. Ma to jednak swoje minusy, to my musimy sami zrobić ten pierwszy krok w kierunku poradzenia sobie z depresją, musimy przede wszystkim chcieć z nią walczyć. W tym momencie każdy sposób jest dobry, zacznijmy od myśli o małych rzeczach, które zawsze dawały nam radość i powodowały, że na naszej twarzy pojawiał się uśmiech. I to zróbmy. Nawet, jeżeli to była malutka rzecz. Ale wiemy, że przynosiła nam radość, tak więc dlaczego teraz nie spróbować?

Wielu osobom ulgę przynosi rozmowa, opowiedzenie wszystkiego, co boli, męczy, co powoduje że jesteśmy właśnie w takim złym stanie. Wypłakanie się jest jak najbardziej na miejscu i nie powinniśmy się tego wstydzić. Przez płacz bardzo często odganiamy wszystkie nasze złe emocje, które siedzą gdzieś głęboko w nas, żale, smutki i przyczynę depresji. To może nam pomóc, a przynajmniej w jakimś stopniu złagodzić zły stan naszego samopoczucia.

Pamiętajmy – depresji nie da się wyleczyć z dnia na dzień. Ale małymi krokami można ją wyrzucić ze swoich myśli zacząć myśleć pozytywną stronę życia. Mi się to udało i wam na pewno też uda się się, bo przecież jesteśmy silni i pewni tego, że spotka nas szczęście, bo życie jest naprawdę piękne i ciekawe.

genotype.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZrób to sam.
Następny artykułJak zmyć hybrydy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here