Wbrew pozorom nie zawsze wręczanie alkoholu na prezent jest dobrym i taktownym pomysłem. Z całą pewnością dobrej jakości trunek można podarować w prezencie na 18. urodziny. Taki upominek dobrze sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które nie stronią od alkoholu i cenią sobie tego typu prezenty. Ciekawym pomysłem jest również wręczenie vouchera na degustację, np. dobrej jakości wina czy whisky. Niekiedy alkohol traktuje się jako prezent uniwersalny, który można podarować wszystkim. Jednakże warto wiedzieć, że wysokoprocentowych napojów nie należy wręczać w prezencie: seniorom, kobietom w ciąży i młodym mamom, osobom niepełnoletnim oraz osobom, zmagającym się z chorobą alkoholową.

Voucher na degustację alkoholu

Osobie, która interesuje się alkoholami świata i chętnie poznaje nowe smaki warto podarować kupon podarunkowy na degustację whisky. Taki prezent obejmuje prezentację najpopularniejszych gatunków tego trunku, w tym, m.in.: whisky szkocką, irlandzką i amerykańską. Degustacja trwa przez ok. 2,5 h i obejmuje również krótki wykład o historii. Taki prezent szczególnie dobrze sprawdzi się dla mężczyzn, natomiast kobiety będą bardziej zadowolone z vouchera na degustację wykwintnych win. Koszt takich kuponów podarunkowych waha się od 100 do 250, a nawet 400 zł, co uzależnione jest przede wszystkim od liczby degustowanych trunków.

Jaki alkohol wręczyć na 18. urodziny?

Prezent w postaci alkoholu znajduje się na liście obowiązkowych upominków z okazji 18. urodzin. Wkroczenie w dorosłość wiąże się nie tylko z możliwością decydowania o sobie, ale również z legalnym piciem alkoholu. Solenizantowi można podarować, np. wódkę z kieliszkami czy zestaw piwa z kuflem. Upominek alkoholowy wręczany z okazji 18. powinien mieć wymiar symboliczny.

Alkohol na prezent dla przyszłego teścia

Pierwsze spotkanie z rodzicami ukochanej lub ukochanego jest niekiedy stresujące. Dobry obyczaj nakazuje, by z tej okazji wręczyć swoim przyszłym teściom drobny upominek. Kobietę zazwyczaj obdarowuje się kwiatami, natomiast mężczyznę wysokiej jakości alkoholem. W takiej sytuacji najlepiej zrezygnować z wódki i piwa. Dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie swojemu przyszłemu teściowi butelki rumu, whisky czy koniaka. Można również kupić zestaw prezentowy, np. whisky ze szklankami lub koniak w eleganckim, drewnianym opakowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here