Kredka do oczu

Kredka do oczu to taki kosmetyk, który idealnie podkreśla atuty naszego oka. Możemy nią zarysować linię rzęs oraz wydobyć głębie koloru tęczówki. Dlatego warto jest wiedzieć co nie co o tym produkcie.
W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, a także od techniki, jakiej zamierzamy użyć, mamy do dyspozycji następujące opcje:
kredka gruba i miękka- daje efekt podobny do cienia w sztyfcie, ale kolory z reguły są intensywniejsze. Taką kredką możemy miękko położyć kolor tuż przy linii rzęs, a także podkreślić zewnętrzny kącik oka. Można to potraktować jako samodzielny makijaż lub jako podkład pod cieniowanie, dzięki któremu jest ono bardziej wyraziste, precyzyjniej wykończone i dłużej się utrzymuje.
Kredka typu kaja- to miękka kredka przeznaczona do rysowania linii zarówno przy linii rzęs jak i wewnątrz powieki. Można ją rozcierać w celu uzyskania przydymionego makijażu oka lub podkładu pod cieniowanie. Doskonała w wersji wodoodpornej, chwilę po aplikacji utrwala się i nie rozmywa pod wpływem wilgoci czy łez.
Twarda kredka do oczu- w konsystencji podobna do kredek przeznaczonych do brwi. Służy do rysowania precyzyjnych, cienkich linii. Nie nadaje się do rozcierania ani na wewnętrzną krawędź powieki. Również występuje w wersji wodoodpornej. Można użyć jej również jako kredki do brwi jeśli wybierzemy naturalny kolor.
Wybierając kredkę sprawdźmy na dłoni czy jest wystarczająco miękka. Miękką kredką narysujemy pełniejszą i bardziej wyraźną kreskę na powiece oka. Należy pamiętać, że wszelkie linie opadające postarzają twarz i nadają oku smutny wygląd. Nie oznacza to, że lepsze są karykaturalnie wygięte w gorę linie. Korygując opadającą powiekę pamiętajmy, żeby efekt wyglądał naturalnie. Ta sama zasada sprawdza się w przypadku przedłużania linii rzęs. Kreseczka kilka milimetrów dłuższa niż linia rzęs wygląda bardzo zalotnie. Przerysowane „kocie oko” dopuszczalne jest tylko w makijażu stylizowanym.
Zwróćmy również uwagę na typ swojej urody i do niej dobierzmy kolor kredki. Najczęściej wybieranym kolorem kredki do oczu jest czarny. Czasem jest to zły wybór. Kobiety o rudych włosach oraz blondynki, aby wyglądać naturalnie powinny wybierać kredki w odcieniach brązu. czerń jest dobra dla brunetek i szatynek lub na wieczorne wyjścia.
Możesz pokusić się również o stylizację kredką do oczu względem koloru tęczówki.
• brązowe oczy – dobrze wyglądać będą kolory granatu, ciemnej szarości, a także chłodnej zieleni
• niebieskie oczy – pasować będą kolory szarości np. stalowy grafit, a także bardziej odważne barwy np. pomarańczy
• zielone oczy – świetnie sprawdzą się kredki w odcieniach brązu oraz fioletu.
• czarne oczy – gama kolorystyczna jest tu najbogatsza. Polecane są u zarówno kolory ziemne takie jak niebieski czy fioletowy, jak i odcienie zieleni czy brązu.
Pamiętaj o jednej zasadzie! Poprawnie wykonany makijaż to kwestia wprawy, dlatego ćwicz swoje umiejętności i nie bój się porażek. Zawsze możesz przecież zmyć nieudaną kreskę czy makijaż typu „kocie oko”.

wypaplani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here