Każdy z nas ma jakieś niedoskonałości w wyglądzie, można je również nazwać kompleksami, bo przecież co dla jednych jest defektem dla innych może być ogromnym atutem. Wszelkie niedociągnięcia w obrębie twarzy można korygować fryzurą. Na przykład, problem wysokiego czoła, które kiedyś było również wyznacznikiem mądrości, dziś dla niektórych jest wadą, którą należy korygować. Na szczęście na przestrzeni wieków  wypracowano metody na poprawę lub ukrycie większości niedoskonałości. Chcesz się pozbyć problemu, dobierz fryzurę ukrywającą wysokie czoło.

            Kobieto, nie łam się

Fryzury, wysokie czołoWażne jest niewątpliwie aby w wyglądzie zachować odpowiednie proporcje. Bardzo istotnym elementem i sposobem na problem wysokiego czoła jest oczywiście odpowiednia fryzura. Jednym z rozwiązań może być grzywka. I tu dwie ewentualności. Pierwsza, to ta opadająca na oczy, skutecznie zasłoni niedoskonałość. Inną metodą na wysokie czoło może być fryzura asymetryczna, czyli grzywka zaczesywana na bok. Takie rozwiązanie pozwala ukryć wspomniane  dysproporcje. Dobór grzywki to składowa wielu elementów, jak choćby faktury włosów, nie wolno też zapominać, że fryzura z grzywką wymaga od nas odpowiednich umiejętności manualnych i cierpliwości. Zwłaszcza rano, kiedy po spoczynku nasze włosy są w nieładzie.

Kolejną receptą na wysokie czoło jest niewątpliwie manipulacja przedziałkiem. Bezwzględnie należy pamiętać, że nie powinien być on usytuowany na środku głowy. Taka fryzura optycznie tylko wydłuży twarz i zwiększy dysproporcje wysokiego czoła. Sugerujemy raczej zaczesanie włosów i zrobienie przedziałka na boku.

            Coś dla Panów

            Mężczyźni również coraz częściej przywiązują dużą uwagę do wyglądu. Problem wysokiego czoła również  ich dotyka. Jedną z przyczyn tego problemu może być łysienie i tworzące się zakola. Jak rozwiązać ten węzeł gordyjski? Jaką dobrać fryzurę na wysokie, męskie czoło?           Cóż sposobów jest wiele, nie wszystkie jednak wyglądają korzystnie. Pierwsze, to ułożenie włosów na tak zwaną „pożyczkę”, czyli zaczesywanie ich z tyłu do przodu. Wygląda to co najmniej komicznie, a na pewno nie dodaje urody. Innym rozwiązaniem, może być ucieczka do przodu i pozbycie się włosów z głowy. Nie mówimy tutaj o rwaniu włosów, można je ogolić, uzyskując efekt  zwany łysiną.

Panowie mogą też na wysokie czoło zastosować fryzurę z asymetrycznie zaczesaną grzywką. Jednak, aby to rozwiązanie zastosować, trzeba być szczęśliwym posiadaczem gęstych włosów. Nie wolno też zapomnieć o tym, że taki sposób uczesania, podobnie jak u pań, wymaga poświęcenia uwagi i czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here