Męskie włosy

W dzisiejszych czasach zdrowy wygląd włosów ma takie samo znaczenie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W drogeriach i marketach znaleźć można coraz więcej produktów dedykowanych właśnie panom. Pielęgnacja włosów męskich niczym się nie różni od pielęgnacji włosów damskich, ale jest tak samo konieczna. Włosy męskie również mają tendencję do przesuszenia lub przetłuszczania się, do łamania się, wypadania i rozdwajania, dlatego ważne jest, aby panowie zapoznali się z podstawowymi zasadami dotyczącymi właściwej pielęgnacji włosów.

Szampony

To podstawowy produkt wykorzystywany przez wszystkich panów. Wszyscy wiemy, jak bardzo dla płci męskiej nudne są zakupy, jednak zalecamy, aby będąc w drogerii poświęcić chwilę i zapoznać się z etykietą. Rozróżniamy bowiem wiele szamponów, które są odpowiedzią na różne potrzeby. Ważne także, aby formuła opierała się na naturalnych składnikach, które mają lepsze właściwości. Dla włosów suchych przeznaczone są szampony nawilżające, które regulują gospodarkę wodną skóry głowy oraz zapobiegają utracie wody przez włosy. Dla włosów przetłuszczających się mamy szampony, które regulują wytwarzanie sebum. Na półkach znajdziemy również szampony przeciwłupieżowe, przeciw wypadaniu włosów, a także szampony oczyszczające. Coraz więcej mężczyzn układa stylizacje na swojej głowie, stosując do tego specjalne kosmetyki, takie jak pianki, żele, gumy i inne, co powoduje, że włosy mogą być nieco obciążone. Szampon usuwa wszelki bród, kurz i pozostałości po wyżej wymienionych preparatach.

Maski i odżywki

Aby włosy były lśniące, miękkie i podatne na układanie, a przede wszystkim miały zdrowy wygląd, należy je odpowiednio odżywiać. Maskę zaleca się stosować raz w tygodniu, najlepiej po wcześniejszym umyciu włosów szamponem oczyszczającym. Otwiera on łuski włosów, dzięki czemu składniki i minerały z maski szybciej wnikają w głąb włosa. Pamiętaj, że mając maskę na włosach, należy owinąć głowę ręcznikiem – maska lepiej się wchłania pod wpływem ciepła. Odżywki można stosować zdecydowanie częściej. Najlepiej jest używać wszystkich produktów z jednej serii.

stylizara.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here