Niepowtarzalny wieszak na klucze i biżuterię

Wieszak na klucze i biżuterię z serii „zrób to sam”, czyli jak wykonać praktyczny wieszak, który będzie solidny, wytrzymały, a przy tym oryginalny i pasujący do naszego wnętrza? W sklepach nie zawsze znajdziemy taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania. W takiej sytuacji najbardziej zdeterminowani wykonają go po prostu samodzielnie według własnego projektu. Na początek warto jest jednak poszukać inspiracji, co w dużym stopniu ułatwia rozpoczęcie prac i przygody z wyposażeniem wnętrz hand made.

Efektowna prostota

Proste rozwiązania są najskuteczniejsze, przekonujemy się o tym na każdym kroku, zarówno w życiu prywatnym, jak też w pracy czy podczas realizacji własnych pasji. Wieszak na klucze czy też biżuterię można wykonać… z drewna. Inspirując się tym, co jest w naszym najbliższym otoczeniu i znajduje się na wyciągnięcie ręki, nie sposób nie skorzystać z możliwości wykorzystania tych skarbów natury w naszym mieszkaniu.

A więc, potrzebować będziemy dębowej lub czereśniowej deski o długości 30-40 cm, drewnianych kołków w dowolnej ilości, ołówka i linijki oraz naturalnie kilku specjalistycznych sprzętów, jak wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę i wyrzynarkę. Długość deski może być oczywiście mniejsza lub większa, to zależy jakiej wielkości wieszaka potrzebujemy. Mając ładny kawałek litego drewna, nie warto jest go przycinać, chyba że mamy pomysł na wykorzystanie pozostałych części. Może wykonasz od razu dwa wieszaki? Po dokładnym odmierzeniu, przygotowaniu deski i wywierceniu otworów, umieszczamy w nich kołki – wiercimy tyle otworów, ile chcemy mieć haczyków. To praktycznie wszystko, jednak na koniec, aby podkreślić wyjątkowość wieszaka i naturalność drewna, nasączamy go olejem.

Instrukcję krok po kroku, jak wykonać drewniany wieszak na biżuterię lub klucze, znajdziesz na stronie wkreceniwdom.com.pl.

Tani pomysł – duży efekt

Dlaczego w naszych domach coraz więcej jest przedmiotów wykonanych ręcznie? Zaprojektowanie szafki czy stołu nie daje jeszcze tak dużej satysfakcji, jak realizacja naszych planów. Wykorzystanie tego, co pozostało nam np. po ostatnim remoncie, jak kawałki drewna, sklejki, farb, tapet, a także innych ozdób, jak tkaniny, wstążki, guziki… to wszystko może nas zainspirować do stworzenia oryginalnego wazonu, stołu czy wieszaka. Nie potrzebujemy dużych oszczędności finansowych, jedynie motywacji, nieco wolnego czasu, a także mnóstwa kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here