Boliwia to najbiedniejszy kraj z Ameryki Południowej, jednak stanowi cel podróży coraz większej grupy turystów. Nie jest to na pewno kraj na wczasy all inclusive. Jest pełen pomników przyrody.

Boliwia wycieczki – dla amatorów adrenaliny

Boliwia słynie z pięknych niepowtarzalnych widoków. Liczne góry oraz wzniesienia są niezapomnianym widokiem. Jeżeli chce się przeżyć niebywałą przygodę można wybrać się na przejażdżkę w rejonie Yungas, tzw. Drogą Śmierci. Jednak warto skorzystać wtedy z usług doświadczonego kierowcy.

Boliwia wycieczki – miasto la Paz

La Paz jest miastem bardzo gwarnym. Można zobaczyć tam m.in. kanion El Alto. Warto również wybrać się na targ przedmiotów magicznych, gdzie można kupić pamiątki, wyroby rzemieślnicze, a także zasmakować tamtejszej kuchni. Również świetnym miejscem do zrobienia zakupów jest Cochabamba, gdzie znajduje się największy targ. Jest tam również możliwość taniego noclegu w niskiej cenie.

Warto również wybrać się do miasteczka Sucre, gdzie warto zwiedzić klasztor San Felipe Neri. Warto również wybrać się na wzgórze Iglesia de la Recoleta.

Boliwia słynie również z największej na świecie pustyni solnej. Znajdują się tam również wulkany oraz czerwone i niebieskie laguny. Jest tam również cmentarzysko pociągów i odkrywkowa kopalnia soli.

Dla amatorów roślinności można wybrać się na Isla de Pescado, gdzie znajdują się największe kaktusy. Również piękne krajobrazy dostępne są w Altiplano. Bardzo popularne wśród turystów są również miejsca takie jak laguna Canapa i laguna Colrado.

Australia atrakcje turystyczne – rejs po jeziorze Titicaca

Oczywiście niezapomnianą wycieczką będzie rejs po jeziorze Titicaca, który oferowany jest wraz ze zwiedzaniem Wyspy Słońca. Amatorzy wspinaczki i aktywnego wypoczynku, powinni zdecydować się na wspinaczkę pod wulkan Sajama, gdzie również można wykąpać się w gorących źródłach. Jeżeli nie mamy tyle siły możemy wjechać na szczyt. To niezapomniana przygoda oraz zapierające dech w piersiach widoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here