Piękne miejsca Maroko

Maroko jest położone w północno-zachodniej Afryce. Brzmi jak daleki, egzotyczny kraj na długą, intrygującą wycieczkę. Taki jest w istocie. Zwłaszcza teraz warto odwiedzić Maroko, bowiem ceny biletów lotniczych zaczynają się obecnie od 300 złotych.
Maroko – wycieczki tam będą z pewnością niezapomniane. Pierwszym miejscem, które musi zobaczyć każdy i które każdy z nas zna, jest Sahara. Tak! Słynna pustynia Sahara! Piasek jest pomarańczowy, zobaczymy wielbłądy, poznamy trudy takiego podróżowania. Wycieczka wraz z karawaną wielbłądów nie jest droga. Będziemy mieć możliwość przenocowania w specjalnym obozowisku i obejrzeć wszystko od strony człowieka mieszkającego w tym kraju.
O Marrakeszu mówi się, że jest sercem Maroka. Czy jest tak w istocie, musicie ocenić sami. Ogromny plac Djemaa El Fna to miejsce, gdzie znajdziemy wszystkich możliwych ludzi. Są zaklinacze węży, przeróżne zwierzęta wraz z właścicielami, tancerze. To targowisko i restauracje zarazem. W dzień się handluje, nocą gotuje. Mamy tam możliwość spróbowania praktycznie każdego jedzenia.
Szafszawan to barwne miasto. Jest niemal całkowicie niebieskie, wręcz błękitne. To zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc do zrobienia dużej ilości fotografii z wakacji. Będą nietypowe i niezapomniane.
W Medynie można się zgubić, jeśli nie wiemy jak się poruszać. To istny labirynt uliczek i możliwości. Mieści się tam wiele garbarni, farbiarni czy tkalni.
Stolicą Maroka jest Rabat. Należy przyznać, że jest świetnie zadbany i przyjazny wszelkim turystom. Warto dokładnie przyjrzeć się temu miastu, bowiem zawiera ogrom atrakcji.
Czym byłaby wycieczka w nieznane bez szumiącego, zapierającego dech w piersiach wodospadu? Wszyscy oglądaliśmy filmy, gdzie bohaterowie lądowali w wodospadzie. Oto niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się prawdziwemu wodospadowi! Wodospad Wodospad Ouzoud jest niezwykły. To miejsce idealne, aby odpocząć, ochłodzić się nieco i rozejrzeć po okolicy. Można tam spotkać nawet dzikie małpy.
Możemy odwiedzić także góry. Góry Atlas to majestatyczne, piękne szczyty. Są surowe, onieśmielające i wypełnione niedużymi osadami z mieszkańcami.
Koniecznie trzeba także odwiedzić plażę! Na południu Maroka umiejscowiona jest przecudna plaża. Legzira Beach, bo tak się nazywa, to malownicze miejsce na mapie Maroka. To miejsce spokojne i odludne, jednak zdecydowanie warte zobaczenia. Jasny piasek otoczony skałami robi niesamowite wrażenie. Widoki sprawiają, że ta wycieczka z pewnością będzie niezapomniana. Trzeba jednak pamiętać, że dojazd na tę plażę nie będzie taki łatwy. W tym celu trzeba dogadać się z mieszkańcami, którzy często poza centrum mówią jedynie po arabsku czy po francusku. Trzeba to mieć na uwadze planując taką wyprawę.
Wybierając się do Maroka na własną rękę, dobrze jest także sprawdzić oferty wycieczek fakultatywnych oferowanych na miejscu przez różnych rezydentów. Może nam to zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów, a także zapewnić opiekę.
Maroko to miejsce niezwykłe i pełne kolorów. Zdecydowanie warto doświadczyć magii tego miejsca podczas wakacji.

fabrykapodroznika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here