Wakacje w Bułgarii

Wyjazd wakacyjny to spore przeżycie oraz przygoda, którą chcemy pamiętać przez kolejne lata. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie miejsca, które będzie się charakteryzować walorami artystycznymi oraz nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.
Bułgaria – wakacje to jedna z ciekawszych propozycji mogąca spełnić takie wymagania. Jest to kraj mający do zaoferowania naprawdę wiele. Znajdziemy tutaj na przykład trackie budowle oraz fortyfikacje pamiętające jeszcze czasy Cesarstwa Bizantyjskiego. Bułgaria to również piękno przyrody. Góry, doliny oraz Morze Czarne sprawiają doskonałe warunki do organizowania krajoznawczych wycieczek.
Udając się do Bułgarii warto oczywiście zwiedzanie rozpocząć od największego miasta tego kraju, czyli stolicy – Sofii. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych i doskonale zachowanych obiektów sakralnych. Za najważniejszy uznawana jest Bazylika św. Zofii oraz Sobór świętego Aleksandra Newskiego. Jak w każdej stolicy na turystów czeka tutaj szereg kawiarenek oraz restauracji. Tutaj bez trudu skosztujemy doskonałej jakości tutejsze wino.
Jeśli interesują nas górskie wędrówki, to warto udać się w Pirin. To dzikie pasmo górskie z najwyższym szczytem sięgającym 2914 n.p.m. Szlaki tutaj nie są zatłoczone, co dla fanów górskich wycieczek jest niezwykle istotne. Spokojnie można tutaj podziwiać górskie jeziora oraz skaliste turnie.
Za najważniejszą świątynię Bułgarii należy uznać Rilski Monastyr. Dla mieszkańców tego kraju jest to miejsce tak samo ważne, jak dla Polaków Częstochowa. Cerkiew ta znajduje się w niepowtarzalnym otoczeniu szczytów górskich.
Sofia to niejedyne miasto godne odwiedzenia. Również Płowdiw może nam zaoferować szereg atrakcji. Zachwycimy się jego architekturą oraz klimatem. Jest to miejsce, w którym stykają się światy Wschodu oraz Zachodu. W mieście tym nie brakuje urokliwych niewielkich brukowanych uliczek oraz domów pamiętających czasy bułgarskiego odrodzenia narodowego.
Bułgaria jest wybierana przez Polaków na miejsce spędzenia swoich wakacji przede wszystkim z powodu dostępu tego kraju do Morza Czarnego. To największy atut tego kraju, który przez lata był zaniedbany. Obecnie Bułgaria jest w stanie zaproponować nam bazę hotelową na przyzwoitym poziomie i co najważniejsze za przystępną cenę. Do najpopularniejszych morskich kurortów należy zaliczyć niewątpliwie Złote Piaski. Nie brakuje tutaj pensjonatów oraz luksusowych hoteli, w których czeka na nas wiele udogodnień. Zadbane plaże oraz zawsze doskonała pogoda to gwarancja wypoczynku w najlepszych warunkach. Jest to kurort tętniący życiem również poza plażą. Wieczorem turyści udają się do restauracji oraz do barów , gdzie czekają na nas drinki po atrakcyjnych cenach. Nie brakuje tu również dyskotek otwartych do białego rana. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Bułgaria to doskonałe miejsce zarówno dla młodych jak i dojrzałych turystów. Popularnością cieszą się zarówno wyjazdy autokarowe do Bułgarii, jak i loty tanich przewoźników, pozwalające dotrzeć do bułgarskich kurortów w kilka godzin.

weuropie.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy w Albanii
Następny artykułPiękne miejsca Maroko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here