pralko suszarka
fot. pexels.com

Pralko suszarki to świetne urządzenia do domu. Łączą obie funkcje – prania oraz suszenia w jednym urządzeniu, co pozwala nam zaoszczędzić zarówno czas jak i energię. Pralko suszarki obecnie również nie uszkadzają ubrań, a korzystanie z nich jest naprawdę intuicyjne!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/pralko-suszarka-jaka-wybrac/

Pralko suszarka

To bardzo przydatny oraz praktyczny sprzęt AGD, który powinien znaleźć się w naszym domu. Poszczególne modele, które są obecnie dostępne na rynku różnią się od siebie nie tylko parametrami, ale również ceną. Nie chcąc przepłacać, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i wybrać model, który najlepiej je spełni.

Wybierając pralko suszarkę zwróćmy uwagę na klasę efektywności energetycznej, czyli zużycie energii podczas pracy naszego urządzenia. Najlepiej wybrać model z klasy A, który zużywa najmniej energii i jest tym samym urządzeniem energooszczędnym.

Ważna jest również ładowność bębna prania oraz bębna suszenia. Pierwszy wariant to zazwyczaj od 5 do 10 kg, lepiej wybrać większą pojemność bębna, zwłaszcza jeśli mamy czteroosobową rodzinę. W przypadku bębna do suszenia mamy możliwość wyboru od 2,5 kg do 6 kg. Jest ona na tyle istotna, iż jeśli wynosi połowę ładowności bębna prania, to oznacza, że będziemy musieli podzielić pranie na dwie części, a to z kolei zajmie więcej czasu i zużyje więcej energii.

Na co zwrócić uwagę?

Zawsze sprawdzajmy efektywność prania, a więcej jego skuteczność. Klasa efektywności będzie decydować o czystości naszych wypranych ubrań. Dodatkowo warto sprawdzić również efektywność wirowania, która będzie wpływać na zużycie energii przez urządzenie. Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest zużycie wody, które może być na poziomie dwa razy większym niż u zwykłych pralek, ze względu na podwójną funkcjonalność pralko suszarki.

Warto kupić to urządzenie, ze względu na ekonomiczność, oszczędność miejsca, łatwą obsługę oraz łączenie dwóch funkcji.

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/pralka-wirnikowa-czy-warto-kupowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here