Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunk 2077 jeszcze w tym roku. Pomimo że twórcy trzymają nas w niecierpliwości, przesuwając datę premiery, z całą pewnością jest na co czekać. Na czym jednak zagrać w najnowszą grę od CD Red Project? Sprawdzamy dwie najważniejsze konsole: PS5 oraz Xbox Series X, które również czekają na swoją premierę.

  1. Nadchodząca premiera Cyberpunk 2077
  2. PS5 czy Xbox Series X – którą konsolę wybrać?
  3. Xbox Series X – jeszcze szybszy i potężniejszy
  4. PlayStation 5 – biała konsola od Sony

Nadchodząca premiera Cyberpunk 2077

Już niebawem swoją premierę będzie miała jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Cyberpunk 2077 pomimo opóźnień w realizacji, będzie dostępne dla graczy już w kolejnych miesiącach. Według najnowszych ustaleń, premiera ma mieć miejsce 19 listopada tego roku. Wcześniej była mowa o wiośnie, a następnie o wrześniu.

Nowa gra od CD Project Red ma rozgrywać się w mrocznej przyszłości. Nie zabraknie w niej takich elementów jak ulepszanie ciała, wszczepy, a także wojny gangów. Podobnie jak w przypadku Wiedźmina, do dyspozycji będziemy dużą przestrzeń do eksploracji. Według zapowiedzi ma być ona jeszcze większa, aniżeli miało to miejsce przy poprzednich kultowych tytułach twórców.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w rolę bohatera V. To od nas zależy płeć, a także inne drobne zmiany w wyglądzie postaci. Możemy również dowolnie rozwijać postać oraz rozgrywać akcję według własnych upodobań. Co ciekawe, poszczególne zadania będą dostosowane do wybranej przez nas płci. Dzięki tak szerokiemu polu możliwości Cyberpunk 2077 zapowiada się niezwykle interesująco. Więcej na jego temat przeczytamy na stronie: https://www.euro.com.pl/cms/cyberpunk.bhtml.

PS5 czy Xbox Series X – którą konsolę wybrać?

PS5 czy Xbox Series X, na której konsoli zagrać w Cyberpunk 2077? To pytanie zadaje sobie zapewne niejeden gracz. Sytuacji nie ułatwia fakt, że obie konsole będą wypuszczone na rynek w podobnym czasie. Jaka opcja będzie zatem najlepsza, aby zagrać w najnowszą grę od CD Red Project? Poszczególne aspekty należą indywidualnych preferencji, jednakże nie są one jedynym aspektem, nad którym zastanawiają się gracze.

Jak wiemy, Cyberpunk 2077 będzie miał premierę na co najmniej kilka tygodni przed premierami obu konsol. Z tego powodu na większą aktualizację gry będziemy musieli zaczekać do 2021 roku. Czy to jednak oznacza, że do tego czasu nie zagramy w grę dniu premiera konsol? Okazuje się, że nie ma powodów do obaw.

Twórcy gry zapewniają nas, że w grę zagramy nie tylko na najnowszych konsolach w dniu ich premier, ale także na ich wcześniejszych generacjach. Wszystko dzięki wstecznej kompatybilności Cyberpunku 2077. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatopić się w nowym świecie od CD Red Project, przed większą aktualizacją na nowsze modele. Możemy zatem bez obaw przetestować grę na najnowszych urządzeniach.

Xbox Series X – jeszcze szybszy i potężniejszy

Czym nowa konsola od Microsoftu może nas zaskoczyć? Jej premiera ma się odbyć jeszcze w tegorocznym sezonie świątecznym. Dzięki temu będziemy mogli sprawić ją sobie lub bliskiej osobie pod choinkę. Nowa konsola ma być jeszcze potężniejsza, a także wygodniejsza. Dla wielu bowiem może być bardzo ważny fakt, że Xbox Series X może być ustawiony zarówno poziomo, jak i pionowo. Jeśli zatem mamy mało miejsca pod telewizorem, powinniśmy być zadowoleni.

Co jeszcze nas czeka? Przede wszystkim jeszcze lepsze efekty wizualne, lepsza prędkość i płynność obrazu. Wszystko to dzięki najnowszej specyfikacji, która obejmuje między innymi:

– kartę graficzną AMD Navi-based GPU

– ośmiordzeniowy procesor AMD

– technologię VRR

– szybki dysk SSD

Jeśli zatem szukamy niezawodnej konsoli, która zapewni nam najwyższą jakość grania, warto postawić na najnowszy produkt Microsoftu. Zachęcić nas do zakupu może też fakt, że na Xboxa ma powstać znacznie więcej gier, aniżeli miało to miejsce dotychczas. Więcej informacji otrzymamy na stronie: https://www.euro.com.pl/cms/xbox-series-x.bhtml.

PlayStation 5 – biała konsola od Sony

Z kolei nowa konsola od Sony w przeciwieństwie do Xboxa zaskakuje białą kolorystyką. Na uwagę zasługuje również sam wygląd urządzenia, który przypomina literę V. Nowy kolor oraz bryła konsoli wywołała niemałą dyskusję wśród graczy i bardzo szybko znalazła swoich zwolenników.

Co już wiemy o PlayStation V? Podobnie jak w przypadku poprzednio omawianej konsoli, jej premiery również powinniśmy oczekiwać w tegorocznym sezonie świątecznym. Z kolei swoją specyfikacją techniczną nie ustępuje Xboxowi.

Na szczególną uwagę zasługuje technologia Ray Tracing, która umożliwia otrzymanie jeszcze bardziej realistycznego obrazu. Wysokiej jakości będzie również dźwięk, o charakterze przestrzennym. Wszystko wskazuje też na to, że nowe PlayStation V będzie umożliwiać korzystanie z gogli do VR o nazwie PS VR, a już niebawem PS VR2. Jeśli jesteśmy ciekawi całej specyfikacji, warto przeczytać artykuł: https://www.euro.com.pl/cms/play-station-5.bhtml.

Którą konsolę warto zatem wybrać? Wybór może wydawać się niełatwy. W grę wchodzi nie tylko najnowsza technologia, ale także nasze przyzwyczajenia. To właśnie nimi warto się kierować. Z całą pewnością oba modele konsol zapewnią nam rozgrywkę na najwyższym poziomie. Dobrze jednak sprawdzić także pozostałe tytuły gier, które oprócz Cyberpunk 2077, będzie oferował dany producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here