Jak schudnąć 5 kilogramów

Komu z nas nie marzy się płaski brzuch, szczupłe uda i zgrabne pośladki? Wiele osób sądzi, że żeby to osiągnąć, trzeba się sporo namęczyć. Ale stosując się do tych wskazówek, możemy schudnąć aż 5 kilogramów w miesiąc!

1. Pij dużo wody

Woda to podstawa naszego organizmu. Składamy się z niej w aż 60-70%! Nic więc dziwnego, że nie możemy zapominać o wypijaniu wystarczającej ilości wody. Pijąc około 2 litrów wody przyspieszymy nasz metabolizm, usuniemy z naszego organizmu toksyny, a dzięki temu schudniemy.

2. Jedz 5-6 posiłków dziennie

Jedząc 1-2 posiłki dziennie, możemy spodziewać się, że po takim długim okresie głodu nie będziemy się wstanie kontrolować i zjemy o wiele za dużo. Poza tym nasz organizm, będzie chciał zamagazynować energię w postaci tłuszczu na wypadek kolejnego okresu głodu. Dlatego złota zasada odchudzania brzmi: Jedz mało, ale często. Jest to trudne, aby dostosować nasz harmonogram dnia, do przygotowywania i spożywania posiłków tak często, ale jeżeli odpowiednio się zorganizujemy, wszystko staje się łatwiejsze. Posiłki nie muszą być wyszukane, mogą to być pokrojone warzywa z jogurtem naturalnym i gotowe. Dzięki regularnemu jedzeniu podkręcimy nasz metabolizm do maksimum, ponieważ nie damy naszemu organizmowi chwili wytchnienia.

3. Zacznij uprawiać sport

Aby schudnąć musimy doprowadzić do deficytu kalorycznego w naszym organizmie. Możemy to sprawić na dwa sposoby: zmniejszając ilość dostarczanego pożywienia, albo zwiększając zapotrzebowanie energetyczne. Dlatego uprawiając sport zmuszamy nasz organizm do czerpania energii z zapasów i tym samym tracimy na wadze. Pytanie brzmi, jaki rodzaj treningów zacząć stosować? Jeżeli jesteś osobą początkującą najlepiej sprawdzi się trening aerobowy. Nie jest on wymagający, dlatego może być wykonywany przez każdego. Powinien on trwać od 40 minut do godziny i może on polegać na bieganiu, jeżdżeniu na rowerze, czy pływaniu. Kolejnym rodzajem treningu, który świetnie się sprawdzi jako trening odchudzający to interwały. Możemy je wykonać na bieżnie, rowerku stacjonarnym, świeżym powietrzu lub u siebie w domu. Jest on niewyczerpalną kopalnią pomysłów i sprawdzi się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń z maksymalną intensywnością na zmianę z ćwiczeniami o średniej lub niskiej intensywności. Jest on elastyczny i dzięki temu może go stosować każdy. Możemy zmieniać w nim rodzaj ćwiczeń, czas trwania ćwiczeń i czas przerwy i w ten sposób ułatwiać go sobie lub utrudniać. Ten trening to pewnego rodzaju kopniak dla naszego organizmu, a dzięki zmienności intensywności, nie jest on w stanie się do niego przyzwyczaić, dlatego spala on aż taką liczbę kalorii.

4. Zacznij chodzić

Wprawiajmy nasze ciało w ruch przy każdej okazji. Dlatego może warto wysiąść te dwa przystanki wcześniej i zrobić sobie mały spacer? Albo zamiast jechać do pracy samochodem przejść ten dystans pieszo albo pojechać rowerem. Warto ustalić sobie dzienny cel kroków i dążyć do niego. Na początku można zacząć od 6 tysięcy, by z czasem dojść do 10 tysięcy kroków dziennie. W liczeniu kroków mogą pomóc opaski sportowe z licznikiem korków albo aplikacje mobilne.

5. Kontroluj kalorie

Chcąc schudnąć 1 kg w trakcie tygodnia należy doprowadzić do deficytu tysiąca kalorii dziennie. Brzmi ciężko? Nic bardziej mylnego. Wystarczy zrezygnować z tłustych potraw i słodyczy na rzecz warzyw i owoców, by osiągnąć swój cel. Noś przy sobie notes w którym będziesz zapisywać co jesz, a wieczorem usiądź i policz kalorie, które spożyłaś. Na początku może to ci zająć trochę czasu, ale już po paru dniach, będziesz miała już liczbę kalorii poszczególnych potraw w głowie.

Stasują tych 5 wskazówek z pewnością sprawisz, że Twoje ciało stanie się sporo smuklejsze i będziesz o wiele lepiej wyglądać. O ile na początku trzeba myśleć na tymi wskazówkami, by wprowadzić je w życie to z czasem wchodzi to w krew i staje się to po prostu stylem życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here